Hypertermální voda z ostrova ISCHIA

  

Termální voda z Castiglione je známá po celém světě, je to přirozeně mineralizovaná voda, využívaná pro své terapeutické vlastnosti. Patří do rodiny solno-alkalických vod a je značně bohatá na minerální soli (od asi 2,5 do více než 30 gramů/litr), proto se kvalifikuje jako hypetermální a hyperminerální.

Tato termální voda vytéká z vodonosných vrstev smíšených s mořskými proudy, které vystupují na povrch a filtrují se napříč geologickými vrstvami, které mají různou propustnost a získávají své tepelné vlastnosti, to znamená, že se chemicky mění ve spojení se sopečnými výpary. Tato konkrétní tepelná úprava určuje její jedinečné a speciální vlastnosti.

Termální voda z Castiglione obsahuje tyto prvky: síru, jód, chlór, železo, vápník a mikroelementy jako: měď, zinek, fluor, selen, kobalt, mangan, molybden a další:

  • Měď je nezbytná ve spojení kolagenu a keratinu. Spravuje pokožku, redukuje jizvy a působí protizánětlivě.
  • Zinek je nezbytný pro proces tvorby keratinu. Část tohoto minerálu je uložena v kůži, mající funkci obnovy tkání v případě jejich poranění. Kromě toho má zinek antioxidační vlastnosti, které pomáhají odstraňovat volné radikály.
  • Selen je důležitým minerálem pro veškeré živé bytosti. Tento minerál je ve skutečnosti nezbytný pro správnou funkci buněk v těle. Dále tento prvek působí protizánětlivě a chrání před zatížení těžkými kovy.
  • Hořčík stimuluje regeneraci kůže.
  • Draslík hydratuje kožní buňky a stejně jako hořčík stimuluje procesy regenerace pokožky.
  • Vápník se stará o správnou rovnováhu v buněčných membránách.
  • Jód je zodpovědný za normální funkci hormonů štítné žlázy, ale také reguluje hromadění tuku v podkoží.
  • Křemík reguluje správnou funkci metabolismu.
  • Železo zlepšuje okysličení v buňkách, což činí pokožku jasnější, pružnější a lépe vyživenou.
  • Mangan bojuje proti oxidaci, stimuluje regeneraci tkání a chrání kožní buňky před poškozením UV zářením.

Dermořasy ve spojení s hypertermální vodou

Filippo Polcaro, biochemik společnosti Plants and Nature, spolu s významným světovým vědcem Vicenzem Foglianim, ve spolupráci s jednou z nejstarších Evropských univerzit Federico II. v Neapoli objevil a zkoumal spirulinu, přirozeně se vyskytující v termálních pramenech ostrova Ischia. Výzkumem zjistil, že spirulina z Ischie je 5x silnější než ostatní mikrořasy. Pro mikroorganismy je stěžejní, kde „žijí“. Takže například spirulina z Číny může být levná a dostupná, ale podobně jako houby do sebe „nasaje“ prostředí v němž žije, takže vzhledem ke stavu životního prostředí není do kosmetiky a výživových doplňků optimální.

Řasa spirulina IXYA je vypěstována v termálních vodách parku Castiglione v Casamicciola Terme, čímž se zvyšuje účinnost a sounáležitost mezi řasou a lázněmi. Čistý termální pramen Castiglione vyvěrá z vulkanického podloží o teplotě více než 90 °C a je bohatý na kovy a minerály. Mikrořasy žijící v této vodě do sebe její minerály doslova „nasají“, a to je činí ještě unikátnější. Nazýváme je aktivní termální dermořasy.

Ze všech známých sinic profesor Fogliani a biochemik Polcaro vybrali tři: spirulinu, chlorellu a astaxantinu, a to pro jejich mimořádné vlastnosti.

 

Spirulina je jednobuněčný organismus modré barvy ve tvaru spirály, je bohatá na bílkoviny, jde o přírodní koncentrát aminokyselin, vitaminů B, C, E a kyseliny listové. Obsahuje fykocyanin a enzym lysin, které mají schopnost zadržet v buňce vodu. Když mluvíme o hydrataci, obecně mluvíme o tvorbě kolagenu. Víte ale, že kolagen se nevytvoří, pokud tělo nemá dostatečné množství aminokyselin? Aminokyseliny přijímáme v potravě, ale kvůli obrovské chemizaci při výrobě potravin a pěstování ovoce a zeleniny se změnilo pH půdy.  Došlo tak k výraznému poklesu minerálů a živin v potravě. Takže již nestačí obrovský kopec zeleninového salátu 2x za den, aby naše tělo přijalo to, co potřebuje. Pokud nepěstujeme doma vlastní zeleninu a ovoce bez chemizace, potřebujeme tyto složky dodat z venku.                                       

Ne nadarmo je Spirulina nazývaná superpotravinou. Stačí ji konzumovat a naše tělo dostane vše, co potřebuje – kromě gastronomického zážitku. Ale není spirulina jako spirulina. Termální ostrov Ischia je jedinečným místem uprostřed Tyrhénského moře, daleko od průmyslových či zemědělských oblastí s chemizací. Nachází se tu vulkán, který v hloubce země ohřívá podzemní vodu a obohacuje ji o minerály jako hořčík, vápník, mangan, draslík, křemík, měď, železo či zinek. A mikrořasy žijící v této vodě, do sebe „nasají“ její minerální soli.

Druhá dermořase je zelená Chlorella. Díky chlorofylu, který obsahuje, dokáže do buňky v kůži dopravit kyslík, čímž jí dodává silné protizánětlivé účinky. Vhodná je při potížích s akné, kuperóze, otocích a tmavých kruzích pod očima. Je ideální pro matnou pleť bez jasu, pokožku podrobenou stresu ze znečištěného životního prostředí a přecitlivělou pleť.

Třetí pomocník je mocná Astaxantina, výtažek z řasy Haematococcus Pluvialis, která chrání a posiluje buněčnou stěnu, stimuluje produkci nového kolagenu a je to nejsilnější přírodní antioxidant na světe.

Astaxantina má červenou barvu, což je chemická substance, kterou produkuje samotná Haematococcus Pluvialis, když se ocitne bez vody a živin a posiluje tak buněčné stěny.  Astaxantina zabraňuje tvorbě volných radikálů, je to tedy silný pomocník při zpomalení procesů stárnutí.

Tyto tři dermořasy jsou koncentrované v ampulích, které nenahradí váš oblíbený krém, stejně jako tabletka s vitaminy a minerály nenahradí jídlo. Vaše pleť díky ampulím s aktivními dermořasami dostane svou potřebnou dávku živin a vitamínů.

 

IXYA vytvořila profesionální řadu na použití v salonu i na domácí péči, nyní je dostupní i na českém a slovenském trhu. Aktivní dermořasy jsou obsažené v unikátních sérech a ampulích. Tato z 99 % přírodní kosmetika je vhodným řešením pro hydrataci, čištění a stárnutí pleti. 

„Spirulina má nekonečné možnosti,“ vysvětluje Dr. Filippo Polcaro. Je výjimečná jak v potravinářství, v kosmetice. Jsme svědky skutečného přírodníhou pokladu. Neuvěřitelný zdroj energie a doslova elixír mládí, který stimuluje endogenní produkci kolagenu a podporuje tak vylučování kyseliny hyaluronové, jež zaručuje  hydratační, tonizační a relaxační účinek.