Jak se rodí Chlorella?

Chlorella, chlorofyl a esenciální aminokyseliny dohromady systematicky detoxikují organismus

Chlorella je jednobuněčná řasa s charakteristickým zeleným pigmentem.

Tato její výrazná barva je díky přítomnosti chlorofylu, který jí propůjčuje silné detoxikační účinky.

Navíc je bohatá na fytonutrienty a je tvořena z 60% přírodními ušlechtilými proteiny, obsahuje veškeré esenciální aminokyseliny jako železo, vápník, draslík, hořčík, fosfor a navíc i betakaroten a vitamíny skupiny B.

Klinické studie dokázaly, že chlorella, která je mimořádně antioxidační, je také díky vysokému obsahu karotenoidů energizující a čistící. Mimoto je velkým benefitem v komplexním působení pro celý organismus.

Je účinná především v:

  • zlepšuje hormonální funkci
  • stimuluje kardiovaskulární systém
  • snižuje vedlejší účinky po chemoterapii a ozařování
  • udržuje normální hladinu krevního tlaku a cholesterolu
  • zlepšuje trávící funkci díky schopnosti posilovat zdravou mikrofloru
  • energizuje a stimuluje koncentraci

Mezi velké výhody, kvitované i na akademické sféře, zde figuruje silný detoxikační účinek. Ten je způsoben díky schopnosti chlorelly na sebe vázat těžké kovy, které zvládá bezpečně vyloučit z těla.

Další četné studie se shodly na dermatologickém účinku chlorelly a jejich účinků na poli anti-aging péče, rekonstrukce pleti, mikrocirkulace a ochraně před UV paprsky.

Bylo také zaznamenáno, že chlorella účinně čelí procesu stárnutí pokožky a to díky efektu anti-kolagenázy a anti-elastázy. Aktivuje se potlačením rozpadu dermických proteinů (kolagen a elastan), přičemž stimuluje kolagenové seskupení (dle sdělení CODIF během IFSCC Berlín, 2000). Kromě toho zvyšuje také vývoj proteinů, které pojí dermis a epidermis (kolagen-4 a -5 a Laminin-5 a -6), přičemž komplexně a intenzivně obnovuje kožní tkáň.

Chlorella vulgaris se tedy bezesporu řadí mezi excelentní aktivní posilující složky, jak na úrovni dermis tak i epidermis.

Poté, co bylo uskutečněno několik dalších klinických testů, bylo potvrzeno, že lokální použití chlorelly, zvyšuje objem a zlepšuje tón pokožky. Navíc již po 84 dnech používání snižuje morfologii a odstín již existujících kožních vad. Bylo také zjištěno, že Chlorella vulgaris výrazně zabraňuje šíření vzniku krevních kapilár. Výrazně a účinně působí v dermatologii a to především v boji proti kožním problémům jako je psoriáza (neinfekční zánětlivé autoimunitní onemocnění kůže) a kuperóza, která je následkem otoku v obličeji, zarudnutí kůže a  také nadměrné rozšíření žil a žilek.

Dále byl u řasy chlorella vypozorován protizánětlivý účinek lipidových extraktů, mimořádný normalizující účinek na celkový buněčný metabolismus a v neposlední řadě také antimikrobiální účinek, tolik cenný v boji proti akné.

Celkově je chlorella unikátní řasou, která stimuluje spojení kolagenu a elastinu, přičemž pleti dodává objem a tón. Dále příznivě působí na mikrocirkulaci, zlepšuje její činnost a díky své antioxidační síle dokáže chránit pokožku proti volným radikálům, zabraňuje stárnutí pokožky a velmi účinně působí protizánětlivě a proti mikrobům.

 

Bibliografie:

Composition useful for producing dietary supplements and cosmetic products comprises algae, biotin and minerals.

Cosmetic composition using chlorellaobtained by nanotechnology and natural sulfur, a preparation method thereof, andcosmetics using same.

Food supplement based especially on chlorophyll and optionally containing insect repellent components, improves metabolic processes.

Inhibition of lipase and inflammatory mediators by Chlorella lipid extracts for antiacne treatment

 

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace