Pleť smíšená, nečistá a mastná

Plet smíšenáNečistá pleť je na první pohled lesklá a dehydratovaná. Protože je zároveň přecitlivělá, lehce zrůžoví.

Tato pleť se však může zdát na první pohled suchá, zašedlá a matná (mluvíme o smíšené pleti). Jelikož je pokožka tlustší a má více kožního mazu, může vypadat mdle a zašedle.  Toto vzniká právě kvůli zvýšené míře kožního mazu ale také nahromaděným odumřelým kožním buňkám, které brání pleti dýchat.  
Nejvíce se mastící zóny na obličeji jsou čelo, nos a brada. Nejvíce suché naopak zůstávají tváře a oblast očí.

 

 

 

 

 

Proč?

Zvýšená produkce kožního mazu v některých zónách pokožky je způsobena nadměrnou aktivitou mazových žláz. Dochází tak k nadměrné tvorbě kožního mazu, který nemá přirozený odtok a ucpe mazovou žlázu. Důvody mohou být vnitřní, způsobené činností štítné žlázy, problémy s trávením či stresem.

Kdy?

Mastná a zanesená pleť se poprvé objevuje v pubertě, díky aktivitě pohlavních hormonů. Následně se ve většině případu transformuje ve smíšenou pleť.

Jak tomu zabránit?

Doporučujeme používat speciální přípravky a to zejména čistící produkty, které nejsou příliš agresivní a dále kosmetické přípravky, které regulují tvorbu kožního mazu. Je samozřejmostí omezit vystavování slunci a používat vhodnou ochranu při opalování.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace